Detail předmětu

Ateliér architektonické tvorby 3

Akademický rok 2023/24

BGA026 předmět zařazen v 1 studijním plánu

BPC-APS letní semestr 2. ročník

Atelier architektonické tvorby je nejpodstatnějším mediem výuky architektury. Výuka je založena na získávání znalostí a dovedností přímou zkušeností s architektonickou tvorbou postupnými kroky od jednoduchých témat až po složité soubory provozně náročných budov. Metodicky vychází z přenosu zkušeností pedagoga na studenta dialogem nad rozpracovaným dílem. Rozvíjí tvůrčí myšlení i profesionální návyky nezbytné pro výkon umělecko-technického povolání. Student má možnost volit si určité zadání i učitele podle vlastního výběru.
Atelier výrobních staveb je tématicky zaměřen na stavby a soubory staveb související s průmyslovou a zemědělskou produkcí. Atelierem procházejí všichni studenti.

Garant předmětu

Zajišťuje ústav

Cíl

Aplikace teoretických znalostí, dovednost navrhování průmyslových a zemědělských staveb, schopnost grafického vyjádření trojrozměrné reality.

Znalosti

Student zvládne cíl předmětu, kterým je aplikace teoretických znalostí, dovednost navrhování průmyslových a zemědělských staveb, schopnost grafického vyjádření trojrozměrné reality.

Prerekvizity

Atelier architektonické tvorby využívá znalostí získaných v předchozích typologických disciplínách, které jsou nezbytnou podmínkou pro přihlášení se k odpovídajícímu tématu. Absolvování tohoto tématu však nemusí následovat bezprostředně po absolvování obsahově příbuzné typologie.

Jazyk studia

čeština

Kredity

8 kreditů

semestr

letní

Způsob a kritéria hodnocení

klasifikovaný zápočet

Vymezení kontrolované výuky a způsob jejího provádění a formy nahrazování zameškané výuky

Vymezení kontrolované výuky a způsob jejího provádění stanoví každoročně aktualizovaná vyhláška garanta předmětu.

Nabízet zahraničním studentům

Nenabízet

Předmět na webu VUT

Ateliér

13 týdnů, 8 hod./týden, povinné

Osnova

1. Analýza stavebního programu 2. Analýza místa stavby. 3. Referenční příklady. 4. Základní idea návrhu. 5. Kritika, hodnocení 1. fáze. 6.–9.Práce na návrhu. 10. Kritika, hodnocení 2. fáze. 11.–13.Vypracování konečné verze.