Program Architektura a rozvoj sídel

Důležité termíny

Předchozí Další

Přijímací zkouška

Přijímací zkouška má dvě rovnocenné části:

• hodnocení portfolia tří ateliérových prací, při kterém lze získat maximálně 50 bodů. Uchazečům, kteří v době podání přihlášky studují na fakultě bakalářský studijní program Architektura pozemních staveb, budou ohodnoceny 3 nejlépe klasifikované práce automaticky podle výsledků uložených v informačním systému fakulty. Portfolia ostatních uchazečů ohodnotí zkušební komise jmenovaná děkanem,
  • klauzurní práci trvající 8 hodin, za kterou lze získat rovněž maximálně 50 bodů.

V případě klauzurní práce se tematicky jedná o architektonickou studii jednoduché stavby, jejíž obsah a rozsah určí Pedagogická rada studijního programu Architektura a rozvoj sídel v termínu do 30. 4. příslušného ak. roku.
Klauzurní práce se zpracovává v rozsahu standardní architektonické studie obsahující krátkou průvodní zprávu (max. 1 strana formátu A4), situaci, půdorysy, jeden řez, nejméně dva pohledy a axonometrii nebo perspektivu. V rámci grafického zpracování nelze použít počítačovou podporu (CAD), způsob grafického zpracování je ponechán na uchazeči. Totéž platí pro pracovní pomůcky. Formát výkresů A3, výkresy z kladívkového papíru poskytuje fakulta v potřebném množství. Vypracování probíhá pod nepřetržitým dohledem děkanem pověřených pracovníků Ústavu architektury, kteří garantují rovné podmínky pro všechny uchazeče.

Studium bez bariér

Máte-li nějaké specifické potřeby (zdravotní postižení, poruchy učení atd.) a pomohlo by vám přizpůsobení ať už přijímaček, nebo samotného studia, podívejte se, jaké možnosti nabízí poradenské centrum  Alfons.

Přihlaste se on-line

Podat e-přihlášku

Víte, že…

…naše fakulta je tou nejstarší na celém VUT? Jsme tu už od roku 1899!

Nenalezli jsme nějakou informací? Určitě ji najde ve směrnici děkana pro přijímací řízení: